Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Kleště v praxi: Kdy se jaké kleště používají?

V současné době existuje nespočetné množství druhů kleští, přičemž z nejširšího hlediska by se daly rozdělit na tři základní kategorie, a to konkrétně na štípačky, úchopové kleště (do kterých spadají například sikovky) a kombinované kleště. V následujících řádcích si uvedeme několik případů přímo z praxe, abyste věděli, kdy se jednotlivé varianty používají.

Kleště se vyrábí z různých materiálů, ovšem o vysoké kvalitě nářadí napovídá chrom-vanadiová ocel. Pojďme se tedy podívat na kleště podle jejich využití.

Sikovky

Velice používané v praxi jsou sikovky charakteristické přestavitelným kloubem. Používají se například, pokud potřebujete uchopit matici či trubku, a to jakéhokoliv tvaru – od kulatého, přes čtyřhranný, až po šestihranný.

Oblíbenou značkou je KNIPEX, jejíž produkty se od konkurence liší tím, že při práci nemusíte přitlačovat obě rukojeti k sobě, ale stačí vyvíjet tlak pouze na horní rukojeť. Pokud potřebujete nainstalovat takový sifon, stačí použít sikovky KNIPEX Cobra, ideálně s rozměry 250 milimetrů, u nichž při přenastavování použijete jedno jediné tlačítko, abyste mohli ovládat sevření či rozevření čelistí jednou rukou.

Štípačky

Už samotný název napovídá, že štípačky poslouží ke štípání. Pravděpodobně jste si jako první představili štípání dřeva, a tak vás musíme vyvést z omylu. Štípačky jsou vhodné ke štípání drátů. Představte si následující situaci. Potřebujete se zbavit kalených drátů, v takovém případě si s nimi univerzální kleště neporadí, zato štípačky ano. Hravě zvládnout měkké i tvrdé dráty. Dokonce jsou k dostání takzvané silové štípací kleště vhodné také na pružiny. Mají totiž vyšší převodový poměr, což znamená, že se s nimi dá lehko štípat větší silou.

V této specifické oblasti působí společnost KNIPEX, která se specializuje výhradně na kleště, a tak díky tomu dokáže nabídnout bezkonkurenční kvalitu.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*