Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jak vypadá zenová zahrada?

zenová zahrada

Zenová zahrada je místo, kde se máte cítit dobře, kde můžete uniknout od stresu a pracovních povinností.

Zenová zahrada vyjádří vaší osobnost

Zenová zahrada vyjádří vaší osobnost. Je jen pár pravidel, které její vytvoření omezují, zbytek záleží jen čistě na vás. Je jedno jak máte velkou zahradu, musí to být místo pro vás a váš odpočinek. Její výhodou je, že ji můžete vytvořit všude. Důležité je to, aby jste se v ní cítili dobře.

Zenová zahrada má být vytvořena z několika prvků, které do zahrady umisťujte s citem a elegantně. V zahradě by vám neměl chybět bambus, kamení, oblázky, sošky, japonské jehličnany, dřevěná lávka apod. Každý prvek v této zahradě má své opodstatnění a vše co zde umístíte má svůj důvod.

Budování zenové zahrady

Začínáte-li zenovou zahradu budovat a nevíte si rady, pak se nebojte přivolat odborníka. Nedopusťte však, aby ji vybudoval podle sebe. Musí být v ní vyjádřena vaše osobnost.

Zenová zahrada by měla být umístěna v prostoru, kde se budete cítit dobře, nezávisle na velikosti a tvaru zahrady. Zahradu vyčistěte od plevele, větví i listí a posečte trávu. Jako první si vyberte dominantní prvek zahrady – sošku, kámen a následně rozmístěte ostatní kamení. Okolí kamení posypte štěrkem nebo pískem a podložte jej textilií. Do zahrady můžete také umístit lavičku na které budete odpočívat a relaxovat. K lavičce vyznačte cestu z kamení nebo štěrku a choďte výhradně po této cestičce.

Zenová zahrada vyžaduje také dřeviny – bambus, japonské dřeviny, keře i bonsaje. Zenová zahrada má představovat čistotu prostoru i barev. Nakonec prohrabejte písek nebo štěrk hráběmi do různých obrazců a tvarů, třeba vlnek. Mini zenovou zahradu si můžete pořídit i do bytu. V jednoduchosti je krása a tak by neměla být zahrada přeplácaná, prvky je třeba vybírat s rozvahou a v optimálním měřítku. Do malé zahrady není vhodné umisťovat velké sochy, apod.

5/5 - (1 vote)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*