
Co to vlastně jsou nízkoenergetické domy, proč se pro ně rozhodnout a vyplatí se sjednat si na stavbu odborníky?
K čemu je nízkoenergetický dům
Definice nízkoenergetického domu říká, že takováto stavba má spotřebu maximálně 15-50 kWh/m² za rok. Takovéto domy kladou výrazně vyšší důraz na standard energetické účinnosti. Konkrétně to tak znamená, že nízkoenergetický dům ročně „protopí“ zhruba třetinové náklady.
Abychom takovéhoto výsledku docílili, je samozřejmě nutné myslet na to už při samotné stavbě, která musí mít vhodně navrženou dispozici a tvar a je potřeba myslet na řadu dalších detailů jako použitá izolace nebo třeba také vhodně zvolená okna. A to se ve výsledku samozřejmě naopak prodraží.
K populárním mýtům patří ten, že jsou moderní nízkoenergetické domy drahé neúměrně. Dražší oproti běžným stavbám jsou, nicméně jen cca o 10 %. V takovém případě řada budoucích majitelů nemovitosti zaváhá. Nechat realizovat stavbu domu na klíč nebo se přece jen uchýlit ke stavbě svépomocí, abychom ušetřili?
Svépomocí nebo s firmou
Pokud chcete primárně ušetřit finance, tak stavba svépomocí vyjde samozřejmě levněji. Zkušení však varují, že služby firmu na výstavbu rodinných domů byste zcela zavrhovat neměli. Co totiž při stavbě na vlastní pěst neušetříte, to jsou nervy a čas.
V současných legislativních mantinelech je potřeba se připravit, než vůbec, s nadsázkou řečeno, kopnete do země, na nekonečnou řadu různých formulářů. Už byrokratická náročnost stavby může být pro některé stavitele velmi tvrdým oříškem.
Firma pro vás je schopna zajistit celý proces výstavby od projektů přes kompletní finální realizaci. Některé společnosti vám mohou dokonce pomoci s dojednáním hypotéky. Vy jako klient se tak nemusíte starat o nic. Kompletní služby ale samozřejmě zaplatíte.
Pokud si vyberete realizátora s dobrými referencemi, rozhodně se nemusíte obávat nekvalitně odvedené práce nebo dodatečného navyšování nákladů.
Přidejte komentář