
Strojní omítání představuje moderní pracovní postup uplatňovaný ve stavebnictví. Jaké má výhody a co to vlastně je strojní omítka?
Co jsou strojní omítky
Strojních omítek je na současném trhu mnoho. Zjednodušeně bychom mohli říci, že je to taková, která je nanášena za pomoci speciálního stroje. Můžeme je použít v rodinných domech i v komerčních prostorách.
Konkrétní typ omítky je nutné zvolit podle zdiva, dle toho, zda vyžadujeme omítku pro exteriér či interiér a samozřejmě i s ohledem na požadavky na jakost. Obecně lze omítky rozdělit na jednovrstvé nebo dvouvrstvé. Pod jednovrstvé hladké omítky spadají ty sádrové. Jednovrstvé strukturované omítky jsou vápenosádrové. Vápenocementové omítky a štuk pak zahrnují klasické dvouvrstvé omítky.
Sádrové omítky mají nízkou zrnitost a vhodné jsou především do interiéru. Naproti tomu vápenosádrové omítky se vyznačují zrnitější strukturou a svoje uplatnění nacházejí primárně v exteriérech.
Výhody strojního omítání
Strojní omítání je mezi zákazníky stále žádanější technologií. Jedná se o moderní způsob omítání, který má výhodu zejména v rychlosti realizace a v celkově nižší náročnosti. Potřebný čas se zkracuje zhruba o polovinu. Kompletní realizaci vnitřních a vnějších omítek lze takto provést již zhruba do necelých dvou týdnů.
Ve srovnání s ručním omítáním dochází rovněž ke značné úspoře nákladů, k čemuž přispívá nejen kratší doba potřebná pro aplikaci omítky, ale také minimální produkce odpadů v průběhu činnosti. Současně tento postup zajišťuje vysokou kvalitu provedení, povrch bude hladký a rovný. I zde je ale samozřejmě nezbytně nutné pro zdařilý výsledek dbát na pečlivou přípravu podkladu.
Výsledná cena přirozeně záleží na typu omítky i na konkrétní realizační firmě, která bude zakázku zajišťovat. Opomineme-li materiál, ceny se pohybují obecně zhruba v rozpětí 50 až 100 Kč za metr čtvereční.
Hledáte-li spolehlivého partnera pro realizaci strojního omítání či zateplování budov v rámci Českých Budějovic, obraťte se na Horňák Strojní Omítání.
Přidejte komentář