Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Má řemeslo stále zlaté dno aneb jak poznat dobrého řemeslníka?

malirstvi ceske budejovice

Výběr schopného řemeslníka nemusí být velkým oříškem. Co byste měli vědět a jak poznat, jestli člověk, kterého máte před sebou, své práci skutečně rozumí?

Reference především

Ať už hledáte malířství nebo třeba instalatéra, některé obecné zásady vám mohou s výběrem pomoci. Nejlepší je, pokud se můžete spolehnout na reference někoho, koho znáte. Jestliže nikdo ve vašem okolí s řemeslníky potřebnou zkušenost nemá, nezbude vám, než pátrat na internetu na vlastní pěst.

Neznamená to, že řemeslník musí mít vždy bezvýhradně pozitivní reference a za sebou stoprocentně bezchybnou práci, chybovat je lidské. Zaměřte se i na to, jakým způsobem se dotyčný staví k různým nestandardním situacím a chybám.

Jednou z nejpalčivějších otázek je určitě cena. Zde je nutné si uvědomit, že nejlevnější neznamená nejlepší a extrémně nízká cena se neslučuje s kvalitou. Bude-li se vás snažit někdo nalákat zejména na cenu, mnohdy až podezřele „výhodnou“, znamená to často, že za ním smysluplně odvedená práce určitě nezůstane.

Smlouva je jistota

Určitě se také nespoléhejte jen na internet, osobní kontakt nic nenahradí. Všímejte si toho, jak s vámi daný člověk jedná. Nestyďte se přiznat, že se rozhodujete mezi více dodavateli. Seriózní firma či živnostník vám nebude dávat najevo, že na vás nemá čas. Nechte si opravdu dostatek času na rozmyšlenou. Jakmile si vyberete, nechte si hned sepsat smlouvu, v níž bude stanovena cena, rozsah prací a také záruka. Vše je nutné mít písemně.

Čím rozsáhlejší bude zakázka (a čím více peněz tedy pravděpodobně proinvestujete), tím obezřetnější byste při výběru řemeslníka měli být. A ještě jedna důležitá rada: Ať se jedná o drobné práce nebo o rozsáhlý projekt, schopný řemeslník nevyžaduje platbu předem.

Hledáte spolehlivé malířství z Českých Budějovic? Využijte služeb Malířství – Jiří Dráb. Hlavní devizou je zejména dlouholetá zkušenost v oboru a zajištění komplexní realizace od úvodního měření po samotné malířské práce, včetně také nátěrů oken a dveří. Poptat můžete rovněž nezávaznou konzultaci, která je zcela zdarma.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*