Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Kojenecký-textil by měl být především pohodlný

U druhého dítěte už každá milující maminka ví co a jak, ale jakmile se narodí první miminko, najednou se vyrojí spousta otázek. Jaký kojenecký-textil nakoupit, podle čeho vybírat materiály, střihy a barvy? Kde nakoupit za přijatelnou cenu a jak trefit správnou velikost?

Každá maminka touží po čisťoučkém a stylovém děťátku, a přestože by elegance měla být u dětských oblečků až na posledním místě, skutečně se dají sehnat kousky, které kombinují styl i funkčnost.

Certifikovaný kojenecký-textil

Základem je příjemný materiál. Pokud to jde, vyhledávejte obchody prodávající oblečení z certifikovaných materiálů. Většina dětských oblečků je vyrobených z bavlny, případně z bio bavlny. Dobré jsou také flísové deky, které pěkně hřejí, a výrobky s příměsí antibakteriálního bambusu. Vyhýbejte se umělým příměsím (např. polyesteru).

Pozor dejte na nepříjemné knoflíky a patenty. Nejlépe by měly být mezi nožičkama (kvůli pohodlnému vyměňování plíny) a nahoře na ramínkách. Jedině tak nebudou dítě tlačit. Vyhněte se i kojeneckému textilu se stahovacími šňůrami a tkanicemi.

Raději o něco větší

Většina kamarádek, babičky a další příbuzní darují miminku nějakou tu hračku či dupačky. Obvykle vybírají kojenecký-textil nejmenších velikostí, aby je děťátko hned unosilo, na první týdny tedy budete mít vystaráno. Nejspíš vás překvapí, jak rychle děti v prvních měsících života rostou, proto zakupte raději větší dupačky. Klidně si nastudujte velikostní tabulky, ale pozor – každý výrobce má rozměry trochu jiné. Vždy kupujte o něco větší oblečení, však do něj děťátko rychle doroste.

Kvantita i kvalita

Určitě časem poznáte, že u miminka je důležitá kvantita. Co chvíli ho budete převlíkat, protože se zašpiní při krmení, o něco se otře, počůrá se apod. Nikdy však nenakupujte obrovskou výbavu na úkor kvality. Spoléhejte se na české výrobce a e-shopy garantující kvalitu zpracování – např. Waldes.cz.

4/5 - (6 votes)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*