Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Zabezpečte svůj majetek kvalitními bezpečnostními dveřmi

Kde jinde by se měl člověk cítit více v bezpečí, než ve svém vlastním domově? Jenže aby tomu tak skutečně bylo, je potřeba zvolit kvalitní bezpečnostní dveře. Na ochraně sebe a svého majetku se nevyplatí šetřit. Zloději jsou často velmi šikovní, ale s kvalitními vchodovými dveřmi jim jejich snahu překazíte, nebo minimálně hodně ztížíte. Jaké bezpečnostní dveře budou dostatečnou ochranou vašeho domova?

Šest kategorií ochrany

Vchodové dveře se rozdělují do šesti bezpečnostních kategorií. Nejvyšší míru zabezpečení představují výrobky 5. a 6. kategorie, které jsou ovšem určené jen pro objekty zvláštního významu, například elektrárny, banky a podobně. Pro běžné soukromé a firemní objekty jsou k dostání kategorie 1 – 4. Dveře 1. a 2. kategorie představují sice levnou variantu, o skutečné ochraně se ovšem nedá moc hovořit. Takové dveře překoná zloděj často za pár minut s obyčejným šroubovákem. Chcete-li mít jistotu, vybírejte z 3. a 4. bezpečnostní kategorie.

Maximální bezpečí pro každou domácnost i firmu

Bezpečnostní dveře 3. třídy jsou celé zasazené v tuhé ocelové kostře s oboustranným pancéřováním, mají 17 až 19 jistících bodů a integrovaný rozvorový uzamykací systém, pancéřování zámku je pak zesíleno ještě speciálním plechem. Výrobky 4. třídy se liší vyšším počtem jistících bodů, mohou jich mít až 23, čímž se ještě zvýší jejich bezpečnost. Pokud chcete mít více světla v zádveří, dá se to vyřešit prosklenými dveřmi, jejichž skleněnou část bude chránit bezpečnostní folie.

Protipožární dveře jsou u bytu nutností

Kromě samotné odolnosti proti vloupání, která je víceméně dobrovolnou záležitostí, vyvstává každému majiteli bytu v činžovním nebo panelovém době zákonná povinnost opatřit vchod do svého bytu protipožárními dveřmi. Ty musí mít odolnost proti plamenům a vysokým teplotám minimálně 30 minut. Snažit se ušetřit a obejít tento zákon by se v případě požáru rozhodně nemuselo vyplatit. Pořizujte proto vždy dveře s příslušným protipožárním certifikátem minimálně El 30 (číslo udává požární odolnost, čím je vyšší, tím lépe).

Designové bezpečnostní dveře v top kvalitě

Hledáte dveře, které budou dostatečně bezpečné a zároveň designově propracované do posledního detailu? Zvolte bezfalcové bezpečnostní dveře. Patří k tomu nejlepšímu na trhu, jsou k dostání v bezpočtu designových variant a samozřejmě splňují všechna bezpečnostní i komfortní kritéria.

Mezi přední výrobce kvalitních bezpečnostních dveří na našem trhu patří firma NEXT. Jejich výrobky splňují všechna přísná kritéria a navíc skvěle vypadají. Mezi jejich služby patří například i zámečnická pohotovost, která se také někdy může hodit.

Zabezpečte svůj majetek kvalitními bezpečnostními dveřmi
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*