Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

V Praze do konce příštího roku vznikne 450 000 m2 kanceláří

V loňském roce vzniklo na pražském trhu pouze 33 400 m2 nových kanceláří, což je hluboký podprůměr. Nabídka nestačí uspokojit poptávku, developerské společnosti už ale začaly pracovat na nápravě. Ještě do konce letošního roku by mělo být vybudováno 171 000 m2 volných kanceláří, v roce 2018 pak dalších 272 000 m2.

Zájem o kanceláře v Praze stabilně roste, nejvíc ze strany nadnárodních firem ze sektorů IT, profesionálních služeb a farmacie. V roce 2015 si všichni nájemci dohromady předpronajali 33 000 m2, loni 41 000 m2 a letos už je to 51 000 m2. Dá se předpokládat, že čísla budou stoupat i nadále. Developeři se proto činí, vysokou aktivitu vyvíjí například slovenské finanční skupiny. A kde jejich projekty můžete aktuálně vidět?

Motýlí křídla na Karlíně

Špičková budova Butterfly vhodná pro pronájem kanceláří roste na Karlíně. Unikátní je zejména svým tvarem připomínajícím motýlí křídla, za nějž je zodpovědný architekt David Chisholm. Neobvyklý je rovněž výhled – přes silnici se totiž nachází park Vrch Vítkov. I samotná budova je tomuto prostředí přizpůsobená, fasádu bude mít zčásti zelenou a nabídne 500 m2 střešních teras. Kanceláře v Butterfly budou k dispozici od posledního čtvrtletí letošního roku.

První kancelářská budova s běžeckou dráhou na střeše

Zajímavým tvarem se může chlubit i budova Visionary v Holešovicích. Připomíná písmeno H, fasáda je prosklená a na střeše bude běžecká dráha. Z teras je výhled na přilehlé sportovní hřiště i na botanickou zahradu. Navíc se nachází na rohu ulic Argentinské a Plynární, jimiž denně projede několik desítek tisíc lidí. Visionary je projektována jako energeticky úsporná stavba, dokonce usiluje o certifikaci LEED Platinum, což je nejvyšší možná úroveň, jíž lze v hodnocení energetické účinnosti budov dosáhnout. Budovu má na svědomí developer Skanska, kancelářebudou k nastěhování bude od prvního čtvrtletí příštího roku.

Z ostatních projektů ve výstavbě lze jmenovat například Prime Office Building na Pankráci nebo Palmovka Open Park v Libni.

V Praze do konce příštího roku vznikne 450 000 m2 kanceláří
5 (100%) 1 vote

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*