Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Trampolína jako bezpečná zahradní zábava

Dostat dnešní děti ven je daleko těžší, než tomu bývávalo dříve. Neznají tolik her a vlastně nevědí, co by měly venku dělat. Nabídněte jim proto zábavu, která je jen tak neomrzí. Postavte si na zahradě trampolínu! Drahé to není a nemusíte obětovat ani příliš místa. Standardně má trampolína 3 m průměr.

Trampolína je skvělý způsob jak děti donutit hýbat se. Věděli jste, že při desetiminutovém skákání vydáte tolik energie, jako kdybyste půl hodiny běhali? Přitom klouby netrpí, protože nenaráží na tvrdou plochu. Na trampolíně lze provádět aerobní cviky, cvičení na výdrž i posilovat.

Skákáním ke zdraví

Pohyb má spoustu pozitivních vlivů na lidský organismus. Skákání zlepšuje cirkulaci oběhového systému, posiluje imunitu a vyplavuje do těla endorfin, hormon štěstí. Děti si zlepší rovnováhu, koordinaci těla a také pružnost. V tělocviku pak nebudou mít problém udělat kotoul.

Dost často se stává, že nakonec spoustu času na trampolíně tráví i rodiče. Skákání je skutečně návykové a bude vás bavit.

Obavy o bezpečnost jsou zbytečné

Spousta rodičů má dojem, že skákání na trampolíně je příliš nebezpečné, tak tomu ale už dávno není. Chcete-li si být jisti maximální bezpečností, pořiďte si trampolínu Springfree. Při její výrobě jsou používány unikátní novozélandské technologie zaručující absolutní komfort. Navíc má průměr pouze 2,5 m, přesto konstrukcí odpovídá tradiční třímetrové variantě. Ušetříte tedy prostor na zahradě.

Trampolíny Springfree mají měkké okraje, skrytý rám, aby se o něj nedalo zranit, pruty ze skelného laminátu pro dobrý odraz a samozřejmě ochrannou síť. Zranění dítěte je prakticky nemožné, pokud budete dodržovat základní bezpečnostní rady. Na trampolíně by měl skákat vždy jen jeden člověk, u více dětí současně je potřeba dávat opravdu dobrý pozor. Neměly by se na ni odkládat žádné věci a lepší je skákat co nejvíce ve středu plochy.

Mimochodem věděli jste, že skákání na trampolíně můžete ještě zatraktivnit díky aplikacím na tablety? Třeba aplikace od Tgomy vám přichystají nejrůznější cvičení či zabíjení příšer. Skákání je moderní zábava.

Trampolína jako bezpečná zahradní zábava
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*