Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Poradíme vám, jak si vyčistit odpad a odstranit zápach z WC

Line se vám z toalety nebo odpadu nepříjemný zápach? Pak vám nezbyde nic jiného než se pustit do mechanické a chemické očisty samotného WC, sifonu a odpadu. Než povoláte instalatéra a další odborníky, možná vám poslouží jednoduché rady.

Pusťte se do první očisty WC a odpadu sami

Preventivní ochrana před ucpáváním odpadu je levná. Pořiďte si sítko do výlevky v koupelně, jež zachytí vlasy, vousy a jiné nečistoty. V kuchyni lze předejít usazování mastnoty v trubkách proléváním odpadu horkou vodou a octem. Pokud se vám ucpalo WC, zkuste nejprve obyčejný zvon, poté čisticí pumpu nebo kanalizační pero. Pokud nic z toho nepomáhá, nalijte do odpadu přípravky koupené v drogerii a dodržte uvedené postupy. Zápach přetrvává? Možná máte plnou jímku a musíte si pozvat odborníka, jenž vám ji „vycucne“.

Povolejte odborníky provádějící opravy kanalizace

Jestliže bydlíte v činžovním domě a zásahy ve vašem bytě nepomohly, problém je v odpadu, který prochází celým domem. Nejhorší situace nastává, když zapáchají kanály v ulici. Někdy je nevábná vůně způsobena tlakem i vlivem blízké továrny, jež vypouští závadné odpadní látky do veřejné kanalizace. V tom případě už musejí zasáhnout pracovníci technických služeb, kteří se specializují na opravy kanalizace a bezvýkopové opravy kanalizace. Mají zařízení pro tlakové zkouškyzařízení pro tlakové zkoušky kanalizace, stejně jako zařízení pro čištění kanalizace.

Správce komunikace či vlastník pozemku musí povolat specialisty

Povolání těchto specialistů už záleží na vlastníkovi pozemku. Je-li jím obec nebo konkrétní majitel objektu či komunikace, je jeho povinností zařídit zkoušky i případné opravy. Na vás je pouze jej upozornit a důsledně trvat na neodkladném vyřešení situace. Poškozené potrubí, jež se opraví co nejdříve po zjištění závady, oddálí následné složité výměny, odstávky vody i výkopové práce v ulici. Nechcete mít přeci cisternu s vodou před domem několik měsíců.

Poradíme vám, jak si vyčistit odpad a odstranit zápach z WC
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*