Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Podívejte se, jak vypadá váš dům z výšky

Nebylo by krásné si váš domov prohlédnout z ptačí perspektivy? A to ať už slovo „domov“ vnímáte pouze jako budovu, kam se denně vracíte, celé město, nebo dokonce kraj, v němž žijete. Všechno tohle se dá zhlédnout při vyhlídkovém letu balónem.

Vyhlídkové lety patří mezi oblíbené zážitky ve vzduchu. Na rozdíl od tandemového seskoku, paraglidingu či akrobatického letu se vám nebude zvedat žaludek a nebudete muset mít strach o svůj život. Vznášení se v koši balónu je zcela poklidné a bezpečné.

Z balónu zřetelně uvidíte krajinu

Jestliže pohled na svět z ptačí perspektivy vůbec neznáte, let balónem je skvělým způsobem, jak se s ním seznámit. Pokud jste někdy letěli dopravním letadlem, vyhlídka z balónu vás nejspíš trochu překvapí. Dopravní letadla se pohybují zhruba ve výšce 9 – 13 km od země, zatímco horkovzdušné balóny maximálně asi kilometr nad zemí, standardně spíš 150 – 500 metrů. Díky tomu neuvidíte jen barevné tečky, ale budete si moct prohlédnout vše, nad čím poletíte.

Atmosféru jen podtrhuje vycházející či zapadající slunce

Vyhlídkové lety balónem mají svá jasná pravidla. Například v létě se létá buď zhruba od 6 do 9 hodin ráno, nebo od 5 do 9 večer. Díky tomu se vždycky trefíte do období, kdy vychází či zapadá sluníčko, a naskytne se vám nádherný výhled. Potvrzuje to i zkušenost Marka M., který na webu LeteckeZazitky.cz píše, jak si let balónem užili, přestože museli vstávat ve čtyři hodiny ráno. Vstávání stálo za to.

Dalším pravidlem je, že se nesmí létat při nevhodných klimatických podmínkách. Vadí déšť, to je jasné, ale také vítr. Ten nesmí být rychlejší než cca 14 km/h. Slunečné počasí tedy nemusí vždy znamenat vhodné podmínky a občas se stává, že musí být let odložen i dvakrát po sobě. Počkat si na správné počasí se ale vyplatí. Výhled si pak užijete se vším všudy, navíc budete 100% v bezpečí.

Podívejte se, jak vypadá váš dům z výšky
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*