Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Plexisklo v mnohém předčí sklo

Průmyslové zasklívání objevilo polykarbonát již před nějakou dobou, v posledním desetiletí pak plexisklo v mnoha případech vytlačilo používání klasického skla. Představíme vám jeho výhody i možnosti použití a doporučíme výrobce s dlouholetou tradicí.

Nerozbitné prosklívání

Termoplasty jsou v průmyslu populární především kvůli svým optickým vlastnostem a vynikající odolnosti jak proti teplu, tak proti nárazu. Další výhodou je nízká hmotnost i u rozměrných kusů plexiskla. Rozlišujeme dva typy využívaného polykarbonátu, dutinkové prosklívací desky a kompaktní desky. První jmenované jsou doslova nerozbitné, poskytují skvělou UV ochranu a disponují výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. Polykarbonátové kompaktní desky se pyšní především zcela čirým průhledem, který vyvažuje jejich o něco horší izolační vlastnosti. Odolnost je pak u obou variant srovnatelná.

Kde všude se s plexisklem setkáte

Plexisklo je přímo ideální pro zastřešení celé řady objektů od skleníků přes venkovní bazény, zimní zahrady a čerpacích stanice až po tovární haly. Setkáme se s ním v oknech závodních aut, na autobusových zastávkách i u ochranných krytů těžkých strojů. Vyrábí se z něj například výplně zábradlí nebo atrakce do aquaparku. Značné využití nachází plasty v leteckém průmyslu, kde se z nich dělají jak okna, tak překryty kabin letounů. U překrytů kabin se hojně využívá technika vyfukování plexiskla, které se poté dožíhává na požadovaný tvar. Kabiny se také lisují dle dodaného vzoru, což umožňuje dosáhnout složitějších tvarů. Nejčastěji využívanými technikami ve výrobě jsou však stále řezání plexiskla a ohýbání plexiskla.

Kvalitní výroba

Specialistou na zpracování plastů a prodej plexiskla v oblasti Moravy je společnost AZ Plastik, spol. s r.o., která se na trhu pohybuje již přes 20 let. Díky kvalitě zpracování a výborné technické vybavenosti na ně sází řada velkých i středních společností. Nabídka plexiskla, polykarbonátu, polyesterových desek a dalších materiálů jistě uspokojí i vás.

Plexisklo v mnohém předčí sklo
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*