Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Levná postel z masivu: Elegantní dominanta ložnice 

Výběr nábytku do ložnice není vůbec jednoduchý. Vždyť jen volba postele může zabrat velkou porci času. V nabídce většiny kamenných prodejen i eshopů jsou postele vyrobené ze spousty materiálů. Jmenovat bychom mohli jak kov, tak i dřevotřísku a především masivní dřevo. Právě to materiálům pro výrobu postelí a nábytku všeobecně dominuje. Ptáte se, proč tomu tak je? Odpověď najdete v následujících odstavcích tohoto článku.

Vysoká nosnost a výdrž

Už jste někdy spali na posteli z dřevotřísky nebo z kovu? Pak jistě dáte za pravdu tvrzení, že občas uslyšíte při převalování nepříjemné vrzání, případně dojde k povolení jednotlivých spárů. Postele z masivu jsou dnes k dostání za velmi výhodné ceny srovnatelné s těmi, kterými se vyznačují i ty laminátové. Proto rozhodně není od věci nad jejich pořízením zapřemýšlet.

Přírodní materiál se vším všudy

Jak všichni víme, dřevo je čistě přírodní materiál. Pochází nejčastěji z tuzemských dřevin typu buku či smrku. Moc hezky ale vypadá dřevěná postel také například z nějakých cizokrajných stromů. Mahagon, teak nebo palisandr byly častými společníky především horních vrstev společnosti v jejich interiérech. Dřevo je antiseptické, takže se ve vaší ložnici nebudou hromadit bakterie ani jiné mikroorganismy škodící lidskému zdraví. Stejně tak můžete zapomenout na jakékoli ftaláty a jiné látky, jež se běžně používají jako pojivo z postelí z dřevotřísky.

Vyberte si dle vlastní libosti

Postel ze dřeva lze z hlediska provedení volit ve skoro jakékoli podobě. K dispozici jsou modely typické ostrými nebo naopak oblými hranami, s čelem či bez něj, s bočními opěrkami či jinými dekorativními i funkčními prvky. Co se týká odstínů, není problém zakoupit nejsvětlejší smrková provedení, případně poněkud tmavší dub či cizokrajné dřeviny. V eshopu Dona-shop.cz si určitě vyberete ze spousty postelí za výhodnou cenu.

Levná postel z masivu: Elegantní dominanta ložnice 
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*