Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Látkové rolety pro každý typ interiéru

Přemýšlíte, jakou zvolit stínící techniku do oken, aby správně plnila účel a zároveň zútulnila váš byt? Naštěstí pro vás existuje elegantní řešení, jak zastínit pokoj v parných dnech. Látkové rolety jsou dekorativní stínící technikou, která navodí příjemnou, intimní atmosféru v jakémkoliv pokoji.

Využití rolet v interiéru

Využití látkových rolet je stejné jako v případě žaluzií nebo závěsů. Slouží primárně k zastínění místnosti při vysoké intenzitě světla. Nesmíme však zapomínat, že okna jsou dominantním prvkem pokoje, takže výběr stínící techniky zásadně ovlivní celkový vzhled místnosti.

Rolety do oken používaly už naše babičky, aby zabránily přílišnému průniku slunečního světla do bytu. Od těch dob se však jejich kvalita posunula o několik tříd výše a v současné době je nabídka rolet velice pestrá, bez ohledu na to, zda vybíráme stínidlo do dětského pokoje, pro střešní okno nebo do koupelny.

Druhy látkových rolet

Přední český výrobce látkových rolet Bematech nabízí zajímavá provedení vysoce kvalitních závěsných stínidel. Patří mezi ně klasické látkové rolety. Tento typ rolet tvoří visící látka, jenž se při vytahování navíjí na hřídel umístěnou nad oknem. Na výběr jsou varianty průhledné i neprůhledné různých vzorů a typů látek. Roletu lze ukotvit do stropu nebo na stěnu, vše závisí jen na našem vkusu a preferencích.

Další oblíbenou alternativou žaluzií, kterou Bematech nabízí, jsou římské rolety. Jde o populární dekorativní prvek, kde se visící látka skládá při rolování po obdélnících nahoru. Tento typ je oblíbený zejména mezi zákazníky, jež si potrpí na nejmodernější trendy v bydlení.

Pokud si zakládáme na skutečně elegantní domácnosti, neměli bychom přehlédnout látkové rolety den a noc – Twintex. Tato stínidla jsou založena na systému střídání zatemňovacích a transparentních pruhů. Tento typ je svým provedením nejvíce podobný žaluziím. Při vyrolování se stínidlo navine na trubku, takže roleta není téměř vidět.

Mezi všemi zmíněnými druhy rolet od výrobce Bematech můžeme vybírat na stránkách firmy mk-rolety.cz, která provádí zaměření stínící techniky v Plzeňském kraji a v Praze.

Látkové rolety pro každý typ interiéru
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*