Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Každé plemeno psa si vyžaduje speciální krmivo

Majitelé psů, kteří chovají již několikátého psa, nebo dokonce mají více psů či psí spřežení, vědí za roky praxe, jak mají své psy krmit. Speciálně, když se na trhu objevují stále nové a nové značky kvalitního krmiva pro psy. Už se v granulích, konzervách, případně barfu orientují, znají výkonnost svých mazlíků i optimální množství, jaké je pro jejich rasu, věk a aktivity nejvýhodnější. Jak se však mají zorientovat začínající chovatelé?

Přecházíme na pevnou stravu

Většinou si páníčci vybírají psa od štěněte, a tak jsou náležitě poučeni od původních majitelů, čím bylo štěně krmeno, když se odstavilo od kojící feny. Od piškotů, namočených rohlíků, těstovin s masem, ovesných vloček se zeleninou se postupně může přecházet na tuhou stravu. Ačkoli mnozí majitelé psů dávají přednost masu vařenému s přílohou a mrkví, případně další zeleninou, granulovaná strava, která je kvalitní, obsahuje vysoké podíly masa a dalších důležitých složek. Minerály, stopové prvky a bílkoviny jsou v přiměřeném množství obsaženy v každém krmení.

Psy krmíme podle jeho zásluh a aktivit

Psí plemena jsou podle velikostí, věku a aktivit různě zvyklá na určitá krmiva pro psy. Malým plemenům vyhovují granule rozmělněné na menší kousky a pochopitelně v menším množství, než kolik budeme servírovat psům velkých ras. Existují granule složené ze 70 procent masa, ryb, vajec a třiceti procent ovoce, zeleniny, lesních plodů, semen a bylin. Toto unikátní složení Essential Foods se pozitivně podepisuje na vyváženém vývinu psa včetně zohlednění jeho stáří a pracovního či odpočinkového nasazení. Lenivé psy nebudeme krmit granulemi povzbuzujícími aktivitu, neboť je to zbytečné. Se psem se musíme dostatečně hýbat, aby si krmivo pro aktivní psy zasloužil. Krmení nikdy nevybičuje psa k aktivitě nebo naopak k pasivitě. Psa krmíme pouze takovým krmením se složkami, jež odpovídají jeho kondici. Krmiva Magnusson jsou vhodná jak pro štěňata, březí a kojící feny, stejně jako pro psy – seniory. Dopřejte svému čtyřnohému příteli přesně takovou stravu, jakou si zaslouží.

Každé plemeno psa si vyžaduje speciální krmivo
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*