Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jídelní set je základem každé jídelny

Možná si to v běhu všedního života ani neuvědomujete, ale jídelna je místností, kde trávíte pravidelný a celkem dlouhý čas, ať už sám nebo s rodinou. Aby vám tedy bylo v této místnosti příjemně, je potřeba taky ten správný nábytek. Mít jídelnu vybavenou pohodlnými židlemi a stolem té správné velikosti je totiž vždy zaručený recept na úspěch. Jak toho dosáhnout?

Podle čeho vybrat jídelní set?

V současných trendech bydlení převládá takzvaná otevřena dispozice, což znamená, že kuchyně je s obývacím pokojem propojená právě jídelnou. Díky tomu je jídelna prostornější, než tomu bylo ve starých panelákových bytech, a vy tak máte mnohem více místa, kam jídelní sestavu umístit.

Základem každého setu je stůl a různý počet židlí. Ten se odvíjí především od toho, jak velký stůl pořizujete. Výběr velikosti a tvaru stolu by měl být vždy na prvním místě toho, podle čeho nábytek pořizujete. Pokud je vaše jídelna dost velká, je pro vás nejlepší volbou rozkládací stůl, který můžete podle potřeby a počtu osob zvětšovat a zase zmenšovat. V případě rozkládacího stolu pak zvolte takový, kde vám jeho konstrukce a mechanismus umožní snadnou manipulaci. Dříve byly nejběžnějším tvarem klasické čtvrtce nebo obdélníky. V dnešní době si však lidé čím dál častěji pořizují kulaté stoly. Ty jsou oblíbené především pro možnost k nim libovolně přidávat a zase odebírat židle.

Důležitý je i vzhled

Když si tedy ujasníte všechny praktické a funkční požadavky, které od jídelní sestavy požadujete, můžete se věnovat estetické stránce. V dnešní době není problém pořídit téměř cokoliv. Mnoho lidí prostě zakoupí samostatný stůl a k němu pak vhodné židle. Výhodou toho, že si však pořídíte celý jídelní set je také to, že stůl i židle mají jednotný design, a skvěle se tak k sobě hodí. Velký výběr kuchyňského nábytku naleznete například na stránkách internetového obchodu Dona-shop.cz.

Jídelní set je základem každé jídelny
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*