Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jaký kotel používat pro topení antracitem

Majitelé litinových kotlů, kteří topí antracitem nebo antracitem v kombinaci s černým uhlím, si vychvalují pozitivní vlastnosti, jakými oplývá právě antracit. Vyznačuje se vysokou výhřevností a dlouhodobým účinkem bez potřeby častého přikládání. Ačkoliv se zdá, že plechové kotle by se mohly spalováním antracitu poškodit, obavy jsou zbytečné.

Sami si ozkoušejte ideální a dlouhou výhřevnost svého kotle

Moderní kotle jsou uzpůsobeny i pro topiva s vysokou výhřevností a větším plamenem, jako má zmíněný antracit. Základní rozhoření začíná na dřevě a postupném přikládání antracitu do výšky dvacet až třicet centimetrů. Po rozhoření paliva do červené nebo oranžové barvy zůstává otevřená komínová klapka, aby antracit postupně prohoříval. Následně můžeme palivo prohrabávat, a když už plynule hoří, uzavíráme klapku a necháváme mírně otevřený přívod spodního vzduchu. Zkušenosti mnohých spotřebitelů, kteří s úspěchem používají léta antracit, i těch, již na antracit teprve přecházejí a zkoušejí jeho možnosti výhřevu, napovídají, že hrubší antracit nepropadává roštem.

Poraďte se s distributorem antracitu

Výrobce kotle anebo specialisté na prodej antracitu vám s konkrétním topením v daném kotli poradí a vyberou pro vás vhodné topivo, se kterým bez problémů vytopíte i větší rodinný dům v nejtužších mrazech. V současné době si lze objednat jakékoliv množství antracitu, uhlí a dřeva za výhodných podmínek, palivo vám bude zdarma dopraveno kamkoli po České republice, pokud si objednáte alespoň jednu paletu. Antracit od firmy Optimtop má frakci 13-25 milimetrů, obsah popela maximálně osm procent a síry 1 %. S výhřevností minimálně 27 MJ/kg dosáhnete vysokého výkonu i při vytápění rozsáhlejších objektů. Nebojte se antracitu, v zimě se vám za důvěru odvděčí.

Jaký kotel používat pro topení antracitem
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*