Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Jaké stavební úpravy zvýší bezpečnost obyvatel rodinných a činžovních domů?

Majitelé rodinných vil, hospodářských stavení, činžovních a bytových domů, stejně jako vlastníci ubytovacích zařízení mají dodržovat zákonné anebo doporučené bezpečnostní ustanovení v rámci požární ochrany obyvatel, hostů a zvířat. Mezi ně patří dostatek hasicích přístrojů v objektech, funkční hadice i hydranty, únikové cesty bez překážek a protipožární dveře.

Hasiči doporučují hasicí přístroje, přístup k vodě a protipožární dveře

Preventivní ochrana zdraví, životů a majetku vyplývá z podstaty klidného a spokojeného bytí, kdy je v případě požáru před i během příjezdu hasičských jednotek zjednodušeno a minimalizováno množství škod právě díky instalaci dveří, volných únikových cest a co nejjednoduššímu přístupu k vodě. Samočinné odblokování bezpečnostních zámků během evakuace osob z budovy zasažené požárem, uvolnění sklepních prostor se zdrojem vody, hydrantem, protipožární dveřea únikové cesty s dostatečnou kapacitou pro evakuované lidi jsou samozřejmými a účinnými prostředky minimalizace ničivých následků požárů. Práva a povinnosti majitelů i provozovatelů objektů jsou dopodrobna popsány na stránkách Hasičského záchranného sboru ČR.

Certifikované požární dveře rozmanitých rozměrů a povrchových úprav

Protipožární ocelové dveře se vyrábějí v různých variantách, jako jsou jednokřídlé, dvoukřídlé i atypické požární dveře. Výroba protipožárních dveří počítá i se speciálními rámy, do nichž se dveře musejí instalovat. Protože se uvažuje nad normou, kdy požární dveře musejí být zhotoveny u stejného výrobce jako ocelové bezpečnostní rámy, je doporučována objednávka konkrétních dveří včetně rámů. Díky speciální povrchové úpravě požární ocelové dveře nepůsobí robustně, naopak je lze úspěšně nasadit do moderních i historických budov s výsledným designovým efektem. Protipožární dveře mají horizontální nebo vertikální madla, bezpečnostní kování a ocelové zárubně jsou s těsněním i bez. Na stránkách odborné firmy bbkovo.cz jsou avizovány typy dveří podle požární odolnosti, s různými designy a rozměry. Nečekejte na příjezd hasičů a postarejte se o preventivní ochranu sami.

Jaké stavební úpravy zvýší bezpečnost obyvatel rodinných a činžovních domů?
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*