Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Bydlete už od 300 000 korun

Mobilní domy jsou populární zejména ve Velké Británii a Nizozemí, v ČR se na ně stále díváme jako na dočasné příbytky určené k rekreaci a sezónnímu bydlení. To už ale dávno není pravda. Vyrábí se tady i mobilní domky, které si v ničem nezadají s jinými typy bydlení a žít se v nich dá celoročně.

Mobilní domy, mobilheimy, holiday home či stacaravan. Říkejte si jim, jak chcete, ovšem smiřte se s tím, že jsou v Česku čím dál běžnější. Je kolem nich stále řada otazníků a ani některé stavební úřady v nich nemají zcela jasno, avšak v nízkých nákladech a rychlosti výstavby nemají konkurenci. A to jsou hlavní důvody, proč si je lidé pořizují.

České celoroční mobilní domy vyhovují veškerým požadavkům

Je rozdíl mezi mobilheimem přivezeným ze zahraničí a českým mobilním domkem. Ty české jsou stavěné na místní klima, vyrobené z osvědčených materiálů a tak, aby vyhovovaly místním zvyklostem. Úplně nejdůležitější ale je, že vám úřad dá souhlas k bydlení v takovém domku, což se o těch zahraničních říci nedá.

Ptáte se, zda jsou mobilní domy celoroční? Nemějte strach. Jsou zateplené, mají rozvody elektřiny a vody. Možná vás mate slovíčko „mobilní“, a tak vás musíme vyvést z omylu. Celoroční mobilheimy vůbec nemusí být pohyblivé, budete-li chtít, usadí se na běžnou základovou desku či patky.

Levné bydlení i pro matky samoživitelky

O mobilní domy se více zajímají ženy, což má nejspíš spojitost s nízkými náklady na jejich pořízení. Ženy většinou touží po svém domečku a zahrádce, kde by mohly pěstovat květiny a chovat zvířata. A přesně takové typy klientek se nachází mezi zákazníky Petra Žáčka, který se o mobilheimy zajímá od roku 2002. Už deset let se věnuje jejich výstavbě, takže pokud vás cokoliv ohledně takových domků zajímá, najdete u něj radu. Na jeho webu www.mobilnidomky.cz se určitě podívejte i na realizované domečky. Budete koukat, jak luxusně vypadají. Nejlevnější typ basic se přitom dá pořídit už od 300 000 korun.

Bydlete už od 300 000 korun
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*