Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Bydlete už od 300 000 korun

Mobilní domy jsou populární zejména ve Velké Británii a Nizozemí, v ČR se na ně stále díváme jako na dočasné příbytky určené k rekreaci a sezónnímu bydlení. To už ale dávno není pravda. Vyrábí se tady i mobilní domky, které si v ničem nezadají s jinými typy bydlení a žít se v nich dá celoročně.

Mobilní domy, mobilheimy, holiday home či stacaravan. Říkejte si jim, jak chcete, ovšem smiřte se s tím, že jsou v Česku čím dál běžnější. Je kolem nich stále řada otazníků a ani některé stavební úřady v nich nemají zcela jasno, avšak v nízkých nákladech a rychlosti výstavby nemají konkurenci. A to jsou hlavní důvody, proč si je lidé pořizují.

České celoroční mobilní domy vyhovují veškerým požadavkům

Je rozdíl mezi mobilheimem přivezeným ze zahraničí a českým mobilním domkem. Ty české jsou stavěné na místní klima, vyrobené z osvědčených materiálů a tak, aby vyhovovaly místním zvyklostem. Úplně nejdůležitější ale je, že vám úřad dá souhlas k bydlení v takovém domku, což se o těch zahraničních říci nedá.

Ptáte se, zda jsou mobilní domy celoroční? Nemějte strach. Jsou zateplené, mají rozvody elektřiny a vody. Možná vás mate slovíčko „mobilní“, a tak vás musíme vyvést z omylu. Celoroční mobilheimy vůbec nemusí být pohyblivé, budete-li chtít, usadí se na běžnou základovou desku či patky.

Levné bydlení i pro matky samoživitelky

O mobilní domy se více zajímají ženy, což má nejspíš spojitost s nízkými náklady na jejich pořízení. Ženy většinou touží po svém domečku a zahrádce, kde by mohly pěstovat květiny a chovat zvířata. A přesně takové typy klientek se nachází mezi zákazníky Petra Žáčka, který se o mobilheimy zajímá od roku 2002. Už deset let se věnuje jejich výstavbě, takže pokud vás cokoliv ohledně takových domků zajímá, najdete u něj radu. Na jeho webu www.mobilnidomky.cz se určitě podívejte i na realizované domečky. Budete koukat, jak luxusně vypadají. Nejlevnější typ basic se přitom dá pořídit už od 300 000 korun.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*